Hledat
Filters

O nás

Historie skupiny Plaček (PLAČEK GROUP) se začala psát dlouho před jejím faktickým vznikem, v době kdy Dušan Plaček ještě navštěvoval základní školu a začal chovat akvarijní rybičky.


Prvním mezníkem jeho podnikání byla možnost prodávat rybičky a rostlinky na tehdy populárních pravidelných burzách v Holešovické tržnici v Praze a na trzích v Kolíně. Tím se začala rodit značka SUPER ZOO, aniž by to vůbec tušil. V roce 1986 se podařil první zahraniční obchod – vývoz rybiček do západního Německa a Itálie.


Na podzim roku 1991 se již začala psát historie firmy Plaček s.r.o. Ta se zpočátku soustředila na vznik a rozvoj velkoobchodu s chovatelskými potřebami. V 90. letech prožíval obchod po dlouhých letech bouřlivý vývoj a Dušan Plaček své aktivity rozšířil o trhy na Slovensku a v Rusku. Z firmy o 3 lidech se tak začala rodit standartní firma, která potřebovala zázemí, a proto byl postaven první vlastní sklad s několika kancelářemi, které tvoří základ současného areálu firmy na okraji Poděbrad. Trh v té době požadoval silný velkoobchod a firma Plaček s.r.o. byla díky svým kontaktům a dravosti schopna naplnit představy tisíců podnikatelů s chovatelskými potřebami.


V době, kdy se blížilo nové tisíciletí na trh České republiky ani Slovenska nevstoupila, na rozdíl od jiných oborů, žádná silná zahraniční maloobchodní síť, která se specializuje na chovatelské potřeby a tak se začal rodit nápad, který byl v hlavě Dušana Plačka uložený již z doby před revolucí, kdy prodával rybičky na burzách. Než došlo k realizaci této myšlenky, stihl ještě v roce 2001 založit společně s holandským partnerem firmu Beaphar Eastern Europe s.r.o., která otevřela přístup k unikátním výrobkům, chybějících do té doby na našich trzích. Působnost této firmy je v celé střední a východní Evropě od České republiky až po Ukrajinu a Pobaltí. V roce 2004 již vzniká projekt SUPER ZOO prozatím v České republice. Po akvizici v Lotyšku, která přinesla do rodiny síť maloobchodních prodejen DINO ZOO je rok 2008 startem pro značku SUPER ZOO na Slovensku. Od této chvíle se začíná prosazovat koncept, který je na trhu s chovatelskými potřebami ojedinělý, ale jediný správný. Velkoformátové prodejny nabízejí svým zákazníkům široký výběr celého sortimentu chovatelských potřeb. Součástí prodejen je samozřejmě prodej živých zvířat, které jsou ozdobou samotných prodejen a v nejednom městě je SUPER ZOO také nutnou zastávkou dětí, které nemají jinou možnost jak zblízka vidět malá zvířátka.


V roce 2012 je do skupiny začleněna firma Plaček Pet Products s.r.o., která převzala specializaci velkoobchodu s chovatelskými potřebami a začátkem roku 2015 dochází k dalším milníkům historie celé skupiny, když Dušan Plaček kupuje největší síť maloobchodních prodejen v Polsku – firmu KAKADU. V březnu 2015 pak skupina vstupuje na Slovinský trh, když získává podíl ve firmě, která provozuje síť Mr. PET. Celkem tak počet maloobchodních jednotek v České republice, na Slovensku, Polsku, Lotyšku a Slovinsku dosáhl čísla 160.
Posledním počinem v roce 2015 je spuštění vlastního e-shopu SUPER ZOO, který reaguje na nové potřeby našich zákazníků, kteří stále častěji využívají moderní způsoby nakupování.


Dalším důležitým aspektem pro poskytování špičkové kvality je vlastní logistické centrum, které umožňuje skladovat celý sortiment a to na rozloze 3 ha o celkové kapacitě 15 000 paletových míst. Díky úzké spolupráci obchodních týmů, kteří jsou v denním styku se stovkami zákazníků, víme, jaké požadavky mají naši zákazníci a tím pádem informace do nákupního oddělení jdou tou nejrychlejší možnou cestou a jsme tak připraveni každoročně inovovat stovky prodejních položek. Náš zákazník tak dostává nejnovější produkty, které jsou na světových trzích k dostání.


Aby to ale nebylo málo, soustředíme se na vývoj vlastních značek (ONTARIO, MAGIC CAT, DOG FANTASY), které reagují na nejnovější výzkum a trendy v oblasti výživy a potřeb domácích zvířat.


width=740


PLAČEK GROUP se za 24 let svého trvání zařadila mezi klíčové hráče na trhu s chovatelskými potřebami ve střední Evropě, kde zaměstnává více než 1 100 lidí a dosahuje tržeb okolo 2,5 mld CZK.  To je závazek i do budoucna, abychom se stále drželi nejnovějších trendů a pomáhali tak kultivovat nejen prodej chovatelských potřeb, ale i starost o zvířata v domácích podmínkách na vysoké úrovni.